Cyklotrasa CKH9 - "Pořádně se utahat"

Tato cyklotrasa je určena trénovanějším bikerům a bude vás na ní čekat několik záludných kopců a míst se špatným povrchem mezi Ratboří a Polepy. Ale stojí to za to - nezapomeňte se při jízdě dívat okolo sebe!

Délka cyklotrasy maximálně: 36,6 km     (cyklotrasa není vhodná pro děti a je ověřena autorem cyklotrasy.)

Navigační soubor cyklotrasy CKH9 pro Stopaře na Mapy.cz (s možností exportu do GPX a KML).
Pokud chcete uložit trasu do svého Baťůžku v Mapy.cz, musíte být v prohlížeči přihlášeni k Mapy.cz.

Obtížnost cyklotrasy

 

Fyzická obtížnost (FO):      2. Fyzicky lehce, místy středně náročné (roviny, lehká zvlnění, mírná stoupání, místy náročnější stoupání)

FO obráceně (FOO):           2. Fyzicky lehce, místy středně náročné (roviny, lehká zvlnění, mírná stoupání, místy náročnější stoupání)

Technická obtížnost (TO):   2. Technicky lehce, místy středně náročné (silnice, lehce sjízdné lesní a polní cesty, místy hůře sjízdné lesní a polní cesty)

Popis zajímavostí cyklotrasy

Výhledy za Bojištěm a před Bohouňovicemi. V Bořeticích je výjimečně krásná lípa u kapličky. Ratboř s kostelem Sv. Václava a sousoším apoteózy. Kamenný most u Dobešovic. Pohled do údolí Polepky nad Kohoutovým mlýnem. Polepský vodopád. Mokřady za Hlubokým dolem. Muzeum v Nebovidech (bude-li otevřeno). Evangelický kostel v Libenicích. Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Gruntě. Krásné výhledy z Malého Kuklíku.

Upozornění na problémy cyklotrasy

Modrá z Ratboře do Polep je místy terénně náročnější (hlavně nad Kohoutovým mlýnem) a je kopcovitá. Z Grunty nahoru je to úzká cestička.

Problémové místo v úseku na modré nad Kohoutovým mlýnem

Možnosti zkrácení či prodloužení cyklotrasy

1. Zkrácení - z Bohouňovic se dejte vpravo na Dobešovice, kde se napojíte na modrou (tím se vyhnete Ratboři i úseku nad Kohoutovým mlýnem).
2. Zkrácení - z Dolan můžete jet do Kutné Hory rovnou přes Hořany po značené cyklotrase č. 0106.

Mapa cyklotrasy pro uložení v Baťůžku na Mapy.cz