Město Zruč nad Sázavou

Ukázat na mapě | Fotogalerie | Další odkazy | Zámek Zruč nad Sázavou

Cyklotrasu do Zruče nad Sázavou nemám, ani neplánuji. Je dlouhá (asi 31 km tam po silnicích – terénem mnohem víc a obtížná). Ale pokud budete mít cestu přes Zruč nad Sázavou, rozhodně ji nezapomeňte navštívit (ale to můžete i tak). Pokud nepůjdete na prohlídku zámku, tak je to asi na hodinku – ale abych pravdu řekl, nechtělo se mi Zruče, nechtělo… Nebudete litovat, pokud Zruč navštívíte!

Zruč na mě dýchla poklidnou, přátelskou atmosférou a k prohlížení a obdivování je toho dost: nádherný zámek se skvostným parkem, v němž je spousta krásných stromů a romantické jezírko baronky Emmy. Přímo v zámku je i “Království panenek” a “Muzeum Od verpánku k Baťovi”. Z druhé strany zámku je Zručský Dvůr s Vodáckým muzeem. Ve dvoře se můžete občerstvit a vedle dvoru je dopravní hřiště pro děti a Dětské hřiště Okružní s kuličkovým areálem (i děti si přijdou na své – u zámku si mohou projít Stezku rytíře Miloty).

Z církevních památek je hned vedle zámku Kostel Povýšení sv. Kříže (s nádherně opravenou farou) a o kus dál na hřbitově je Kaple sv. Jakuba Většího.

A samozřejmě je tu nádherný výhled na řeku Sázavu a do krajiny… A pokud nelitujete námahy, tak se vydejte po cestě okolo Sázavy k rozhledně Babka.

Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání. Lidé, kteří sportovci nejsou, jezdí do zaměstnání autobusem, tramvají nebo automobilem.

Další info

CKH aktuality na Twitteru
CKH fotografie na Twitteru
Tipy pro elektrokola a kola

Zatím zde není žádný obsah k zobrazení.

Smál se na celé kolo